Offering you a complete choice of products which include tata square tube and jindal ms square pipe.
₹ 63 / Kg Get Latest Price
| Section Type | Square |
| Section Size | 75 x 75 mm |
| Length of Pipe | 6 m |
| Wall Thickness | 3.2 mm |
| Pipe Length | 6 m |
| Length | 6 m |
| Material | Mild Steel |
| Grade | IS 4923 |
| Surface Finish | Black |
| Series | Structura |
| Corner Type | Sharp Corner |
| Brand | Tata |
| Hollow Sections | Rectangular, Square |
| Pipe Fluid | Water |
| Finish | Black |
| Application | Structural, Automotive Body, Fabrication, Furniture, Support Frame |
| Section Shape | Square |
| Manufacturing Process | ERW |
| Country of Origin | Made in India |
| Alloy | With Alloy |
| Shape | Square |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 53 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 1.5 inches |
| Outer Diameter | 50 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Pipe Length | 6 m |
| Unit Pipe Length | 6 m |
| Surface Finish | Black |
| End Type | Plain End |
| Grade | IS 1239 |
| Size | 2 inches |
| Surface Treatment | Copper Coated |
| Thickness | 6 mm |
| Rusting | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
Ravi Kumar (CEO)
Usha Steel Trading
N/A Jahaji Kothi Gali, Opposite Jalan Shop, Near Basudev Enclave Kankarbagh Main Road
Patna - 800020, Bihar, India