Prominent & Leading Authorized Wholesale Dealer from Patna, we offer tata durashine roofing sheet.
₹ 1720 / Piece Get Latest Price
| Sheet Material | Color Coated Steel |
| Base Material | Galvanized Steel |
| Sheet Thickness | 0.47 mm |
| Sheet Width | 1060 mm |
| Material Grade | Tata 550 MPa |
| Profile Type | Corrugated |
| Coating Type | PPGI |
| Usage Area | Agricultural, Residential, Farmhouse, Cold Storage, Industrial, Warehouse, Commercial, Parking Shed |
| Color | Blue |
| Sheet Length | 12 ft |
| Surface Finish | Color Coated |
| Width | 1070 mm |
| Brand | Tata |
| Sheet Type | Roofing |
Ravi Kumar (CEO)
Usha Steel Trading
N/A Jahaji Kothi Gali, Opposite Jalan Shop, Near Basudev Enclave Kankarbagh Main Road
Patna - 800020, Bihar, India